Turkish English

derya uyan telefon 0543 224 92 52

Vajinal Kuruluk Tedavisi Bodrum Muğla

Vajinal Kuruluk Tedavisi Bodrum Muğla

Vajinal kuruluk nedenini yaşlara göre değerlendirmek daha doğrudur. Menopoz da kadınlarda östrojen hormonunun azalması ile birlikte, emzirme dönemindeki annelerde prolaktinin yüksek olmasından kaynaklı, cinsel ilişkiden ön sevişme süresinin az olması, stresli bir işte çalışma, vajinal enfeksiyonlar ya da vajinanın sık sık yıkanması, vajinaya sıkça tampon uygulanması, vajinal tablet ilaçlarının çok kullanılması vajinal kuruluğa ve ilişkide ağrı meydana gelmesine sebep olmaktadır.

Vajinal Kuruluk Tedavisi Bodrum

Vajinal kuruluk tedavisi vajinanın durumuna göre yapılır. Eğer hormonal bir problem varsa menopoz döneminde olduğu gibi östrojen takviyeleri yapılır. Prolaktin yüksekliği varsa bununla ilgili olan ilaçlar kullanılır. Kullanılan ilaçlara bağlı ise bu ilaçların değiştirilmesi veya doz ayarlarının düzenlenmesi gerekir. Ancak doktorunuzun verdiği ilaçlar düzenli kullanılmazsa vajinal kuruluk tekrar edecektir.

Günümüzde ise özellikle lazer tedavisi hastalara uygulanmaktadır. Lazer ile vajinal kuruluk tedavisinde lazer ışınları vajinada kolajen liflerinin üretimini tetikler. Ameliyatsız tedavide kadın çok kısa sürede cinsel yaşamına geri dönebilmektedir. Lazer tedavisi, yaklaşık 15-20 dakika uygulama ile birkaç seans sonrası vajinal kuruluk tedavi edilmektedir.

vajinal kuruluk tedavisi

derya uyan instagram