Turkish English

derya uyan telefon 0543 224 92 52

4 boyutlu ultrason

4 boyutlu ultrason

4 boyutlu renkli ultrason, en üst seviye görüntüleme tekniği olarak diğer ultrason türlerinin aksine üç boyutlu ve detaylı görüntü elde edilmesini sağlar. Bebeğin uzanatomik yapısı, uzuv ve organlarının sağlıklı olup olmadığı tespit edilir. Damak dudak yarığı, kalıtsal veya doğumdan kaynaklı rahatsızlıkları vakit kaybetmeden tespit eder. 4 boyutlu ultrason ayrıca kanserli dokuların incelenmesi ve tümör boyutunun tespit edilmesi gibi tetkik işlemlerinin  yapılmasını sağlar.

4 boyutlu ultrason nedir?

Ultrason cihazları yüksek frekanslı ses dalgaları ile vücut içerisindeki yapıların görüntülenmesini sağlar. Özellikle bebeğin dış yapısının incelenmesinde büyük avantaj sağlar. Dört boyutlu ultrason sayesinde anne ve baba adayları doğmamış bebeklerinin gerçek görüntüsünü görmesini ve duygusal bağın önceden oluşmasını sağlar. 4 boyutlu ultrason özel uzmanlık bilgisi gerektirir. Bu bilgilere sahip olmayanlar yanlış tanı koyabilir.

4 boyutlu ultrason nasıl yapılır?

İnsan vücuduna elle sürülen ve ses dalgalarını cihaza ileten parçaya prob denilmektedir. Diğer ultrason tekniklerindeki gibi karnınıza özel bir jel sürülür. Doktorunuz prob ile dairesel hareketler yapar ve görüntü ekrana yansır. Ekrana gelen görüntülerin çıktısı ve video kaydı da alınabilir.

4 boyutlu ultrason

Dört boyutlu ultrason ne zaman yapılır?

Gebeliğin ilk haftalarında normal ultrason yardımıyla bakılabilmektedir. 4 boyutlu ultrason ise belirli bir tarih olmaması ile birlikte genelde 18-24 haftalar arasında yapılmaktadır. Gebeliğin ilerleyen haftalarında bebek büyüdüğü için bebeğin tamamını görmek pek mümkün değildir bölge bölge kontrol edilir. 4 boyutlu ultrasonun çekilmesini genellikle aile talep eder.

4 boyutlu ultrason fiyatları 2024 Bodrum

 4d ultrason bebek hakkında en gelişmiş görüntüleri sunar. 4 boyutlu ultrason fiyatları ultrason işleminin yapılacak şehir ve kliniğe göre değişiklik gösterebilir. Bazen dört boyutlu ultrason ile beraber bebeğin gelişimine göre farklı kan testleri de istenebilir. Bu sebepten dolayı fiyatlarda fark oluşabilir.

Ultrason bebeğe zarar verir mi?

Ultrason insan kulağının duyamayacağı ses dalgaları ile görüntü elde ettiği için tomografi-mr gibi görüntüleme cihazlarından tamamen farklı çalışma prensibiyle çalışır. Bebeğe hiçbir zararı yoktur.

derya uyan instagram