Turkish English

derya uyan telefon 0543 224 92 52

Vajina Gençleştirme Bodrum Muğla

Vajina Gençleştirme Bodrum Muğla

Vajina gençleştirme (bodrum)(vajinal rejüvenasyon) vajinanın eski yapısını kazandırabilmek için yapılan tüm uygulamalara verilen genel tanımlamadır.

Vajina gençleştirme nedir?

Vajina yaş, doğum, stresli yaşam koşulları, kötü beslenme ile değişim gösterir ve cinsel hayatımızı vajinanın değişimi etkiler. Geçen yıllara direnmek sağlıklı beslenme, düzenli uyku ve spor ile mümkün olabilse de bu amaçla kadınlarımız pek çok cerrahi uygulamaya günümüzde başvurabilmektedir. Örneğin; yüze yapılan bir çok estetik operasyonlar nerede ise rutinimiz haline gelmiştir.

Vajina gençleştirme yöntemleri nelerdir?

Vajina gençleştirme, yalnızca anatomik yapıyı daraltma değil fonksiyonel olarakta alınan hazzı ve duyarlılığı arttırmayı hedefleyen bu işlemler bazı teknikler kullanılarak yapılır.

Bu teknikler vajinanın cerrahi olarak daraltılması (vajinoplasti), Lazerle vajinal daraltma işlemi ve Labioplasti (iç dudak estetiği) işlemidir.

vajina gençleştirme

İdeal vajina deyince neden bahsediyoruz?

Kadının cinsel ilişki sırasında penisi daha iyi kavramasına olanak veren vajina yapısı ideal vajina olarak tanımlanabilir. İdeal vajina sadece erkeğin hazzını arttırmaz, kadının vajina ön duvarına olan baskının artmasını sağlayarak kadın hazzını da arttırır.

Aynı zamanda vajina rugalarının düzgün olması, elastikiyeti ve mukozanın bütünlüğü de vajinanın yapısını etkiler. Yani sadece darlık değil rugalar, mukoza ve elastikiyet vajinanın ideal olmasını etkiler.

Vajina elastikiyeti

Yaz ilerledikçe sadece cildimizde değil vajina içindeki kolajen ve elastik fibriler azalır ve vajina elastikiyeti kaybeder. Lazer ile yapılan vajina gençleştirmesinin temelinde bu fibrilerin sayısını arttırma amacı bulunmaktadır.

Vajinal rugalar

Vajina içindeki pütürü akordiyon gibi olan kıvrımlara ruga denir. Penisin daha sıkı davranmasında önemli görevi vardır. Vajinal doğum, yaz, menopoz rugaların bu pütürü tırtıklı yapısının azalmasına ve bu özelliğini kaybetmesine neden olur. Vajina daha düz hale gelir ve duyarlılığı azalır. Kadınların vajinal yenileme ihtiyacı hissetmesinin nedenlerinden biri budur.

Mukozal bütünlük: Özellikle menopoz döneminde östrojenin azalması ile mukoza atrofiye uğrar yani, incelir ve bu dönemde kurulukta baş gösterir.

derya uyan instagram