Turkish English

derya uyan telefon 0212 939 22 40 derya uyan telefon 0543 224 92 52

Labioplasti

Labioplasti

Labioplasti dış genital bölgede vajinanın girişinde dışarıda büyük daha iç kısımda küçük dudaklar adı verilen labia majora ve labio minoraya uygulanan estetik operasyonlardır.

Labioplasti (İç dudak estetiği) nedir?

Labioplasti, Labium Latincede dudak anlamına gelir. Plasti, bilindiği gibi estetik operasyonlara verilen isimdir. Labioplasti ise genital bölge dudak estetiğinin tıbbi adıdır. Labioplasti simetrisi bozulmuş, sarkmalar olmuş iç dudakların anatomik plana uygun olacak şekilde düzeltilmesi, kusurların düzeltilmesi işlemidir.

Labioplasti operasyonunda genelde iç dudaklar küçültülür. Böylece iç dudakların, dış dudaklardan dışarıya sarkmasının önüne geçilmiş olur. Küçük dudak estetiğinde ayrıca dudakların bir dudağın diğerinden daha büyük ya da daha uzun olması durumlarında  düzeltilir.

Labioplasti

Labioplasti kimlere uygulanabilir?

Vajinanın iç dudaklarında meydana gelen sarkma kadının yaşam kalitesini olumsuz etkileyecek duruma geldiyse veya tıbbi bir zorunluluk haline geldiği durumda yapılabilir. Doktorunun uygun görmesi durumunda sağlık açısından cerrahi operasyona engel olabilecek bir hastalığı olmayan her yaştaki kadına yapılabilir. Doğum sonrası meydana gelen sarkmaların yanı sıra hiç doğum yapmayan kadınların özgüvenini tekrar kazanması için de labioplasti işlemi yapılabilir. Ülkemizde çok sık uygulanan bir operasyondur.

Labioplasti ameliyatı nerede ve nasıl yapılır?

Labioplasti ameliyatı güzel görünmek isteyen, kadının yaşamını olumsuz etkileyecek hale gelmiş ise ve 18 yaş ve üzeri tüm kadınlara uygulanabilir. Sadece uzman hekim tarafından hastane ortamında yapılabilir Labioplasti, genelde lokal anestezi altında uygulanan işlem olmakta ama doktorunuz bazı durumlarda genel anestezi yöntemini de uygun görebilir. Ameliyat süresi hastadan hastaya değişebilmektedir. Çoğunlukla 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir. İşlem sırasında anestezi uygulandığı için herhangi bir ağrı hissedilmez. Hasta ameliyattan sonra 4-6 saat arasında gözlenip sonrasında taburcu edilir. Taburcu edildikten sonra hijyenine dikkat etmesi konusunda doktoru tarafından öneriler iletilir.

Labioplasti fiyatı 2024

Labioplasti fiyatları, ameliyatı yapan doktorun uyguladığı anestezi şekli, iç dudakların yapısı, genişliğine, uzunluğuna göre farklılık gösterebilir.

Şehir dışından veya yurt dışından gelecek hastalar aynı gün içerisinde ameliyatını olup tekrar dönebilirler. Randevu almak veya fiyat bilgisi öğrenmek için lütfen bizi arayınız  0212 939 22 40

Labioplasti ameliyatı İstanbul

Labioplasti İstanbul kliniğimizde uyguladığımız labioplasti ameliyatı sonrası olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu ameliyatı olup kendine güveni gelen pek çok hasta kendilerine güvenlerinin gelmesi ile birlikte psikolojik anlamda büyük rahatlama yaşadıklarını bize arayarak veya mesaj göndererek iletiyorlar.

İstanbul dışından gelen hastalarımız ise aynı gün rahatlıkla geri dönebilmektedir. Hastalarımızın tercihine göre genel veya lokal anestezi ile ağrısız ve acısız bir şekilde ameliyat ve ameliyat sonrası dönemi geçirirler.

Labioplasti ameliyatından sonra dikiş alınır mı?

Labioplasti ameliyatında kullanılan dikişler, vücut tarafından tamamen emilebilen özelliğe sahip olduğu için ameliyat sonrası dikişler alınmaz. Operasyondan sonra işlem yapılan bölgede iz kalmaz. Dikiş alınmadığı gibi tekrar doktora başvurulması veya kontrole gelinmesine de gerek yoktur.

Labioplasti ameliyatı sonrası

  • Labioplasti ameliyatı sonrası komplikasyon genellikle görülmez. Enfeksiyon, doku hasarı, kanama gibi komplikasyonlar tüm cerrahi girişimler sonrası görülmesi ihtimal dahilinde komplikasyonlardır. Bu nedenle labioplasti operasyonu mutlaka uzman hekim tarafından, steril ortamda yapılmalıdır.
  • Ameliyat sonrası kanama görülmesi beklenmez, nadiren sadece dikiş bölümünde sızıntı şeklinde çok hafif bir kanama görülebilir.
  • Ameliyattan sonrası ilk günler vulva da ödem nedeniyle şişlik, kızarıklık olabilir.
  • İşlem yapılan bölgede emilebilen dikiş kullanıldığı için 10-15 gün içerisinde emilir veya düşer.
  • Operasyondan birkaç gün sonra işinize dönebilirsiniz. Bu süre hastadan hastaya değişiklik gösterebilir.
  • Herhangi bir komplikasyon meydana gelmediği takdirde bölgenin tamamen iyileşmesi ortalama 30 günü bulmaktadır.

Labioplasti bakirelere yapılabilir mi?

Labioplasti ameliyatı bakirelere de rahatlıkla yapılabilmektedir. Çünkü, kızlık zarı anatomik olarak vulvanın 1-2 cm içerisinde olduğundan dolayı ameliyatı esnasında kızlık zarına herhangi bir zarar vermez. Bu yüzden, bakirelerde labioplasti ameliyatı olabilir.

Bakirelerde iç dudak sarkması olması normal mi?

Genç yaşta iç dudak sarkmalarının olması genelde genetik faktörlerden kaynaklanır. Ergenlik döneminden sonra ortaya çıkan hormonal değişimin etkisiyle bazı kadınlarda genç yaşta iç dudaklar sarkık olabilir. Neden iç dudak sarkaması olduğuyla ilgili bize başvuran kadınlara net bir cevap vermek doğru değildir. Çoğu zaman bilinen sebebi olmayabilir.

derya uyan instagram