Turkish English

derya uyan telefon 0212 939 22 40 derya uyan telefon 0543 224 92 52

Lazerle vajina beyazlatma

Lazerle vajina beyazlatma

Lazerle vajina beyazlatma, zamanla koyu renge dönüşen vulvanın koyuluğu azaltmak için yapılan tedavidir. vajinal bölgenin esmerleşmesindeki en önemli neden bu dokulardaki östrojen hormonunun yoğunluğundandır. Östrojen hormonu güneş güneş ışığının etkisi ile vajinal bölgede koyulaşmanın meydana gelmesini sağlayan melanasit adı verilen hücreleri uyarıp vajinal bölgede renk koyulaşmasının oluşmasını sağlar.

Genital bölgede renk açma işlemi son zamanlarda hastalar tarafından oldukça yaygın görülen tedaviler arasında yerini almıştır. Özellikle lazerle genital bölge renk açma işleminde hasta memnuniyeti çok fazladır. Kadın genital bölgesinin nispeten açık pembe renkli tüylerden arınmış bir vulva daha çok beğeni almaktadır.

Lazerle vajina beyazlatma

Genital bölgeye uygulanan kremler, cilt soyma işlemi gibi işlemlerle cildin üst katmanının soyularak geçici renk açma işlemi yapılabilmesi mümkün olsada çoğu kimyasalın vajinal bölge cilde verdiği zararları da unutmamak gerekir.

Fotona lazer cihazımız ile gerçekleştirilen vajinal bölge beyazlatma işlemi ile cildin daha derin katmanlarına etki ederek kalıcı bir beyazlatma sağlanır. Beyazlatma işlemi kararmanın derecesi ve cildin yapısına göre tek seansta 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bazen cilt tipine göre 2-3 seansta gerekebilir. İşlem sırasında anestezi gerekmez. Ağrı eşiği düşük olan hastalarımızda lokal anestezik krem veya sedasyon anestezi yöntemleri uygulanabilir.

lazerle vajina beyazlatma

Lazerle vajina beyazlatma sonrası

Lazerle vajinal beyazlatma işleminin hiçbir yan etkisi yoktur. Nadiren lazer ayarı düzgün yapılmaz ise cilt tahriş olabilir. İşlemden sonra vajinal bölgede yanma, kızarlıklık ve cildin soyulması görülebilir. Doktorunuzun vereceği kremlerle bu süreç kolaylıkla atlatılır. 3-4 gün sonrasında cinsel hayata tekrar dönülebilir.

derya uyan instagram